Bajkowe domki z piernika poniosły zapach świątecznych ciastek daleko poza mury gliwickiego Kolejkowa. Właśnie otwarta w nim została bożonarodzeniowa odsłona – największe piernikowe miasto w tej części Europy. To trzeba zobaczyć (i poczuć) samemu!

– Wszystkie detale namalowałam jadalnymi barwnikami i lukrem królewskim. Każda z figurek to wiele godzin pracy, ale warto, bo świetnie odnajdują się w otoczeniu korzennych pierników, tworząc baśniowy świat – mówi Jowita Woszczyńska, zdobywczyni Mistrzostwa Polski w Dekorowaniu Tortów Expo Sweet w 2017 i 2019 roku oraz mistrzyni świata w Dekoracji Tortów Cake Designers World Championships FIPGC Milano 2019.

Rozmach świątecznej wystawy zaskakuje – przeznaczona na nią została ponad tona (!) rzemieślniczego piernika, ozdobionego lukrem. Po słodkim miasteczku mkną pociągi z czekolady, a wzrok odwiedzających przyciąga rozpoznawalna już na pierwszy rzut oka gliwicka starówka, z ratuszem, kamienicami, zamkiem i kościołem. Nie zabrakło również ruchomej szopki. Całość bajkowej ekspozycji uzupełniają setki piernikowych chatek.

Miasto z Piernika można podziwiać w Kolejkowie do końca lutego. Wstęp w cenie standardowego biletu. Warto wiedzieć, że wystawa będzie czynna również w pierwszy i drugi dzień świąt.

Grafiki: Źródło- Kolejkowo